9 powodów, żeby studiować w Finlandii

Maj jest ostatnim miesiącem na to, żeby aplikować na studia w kraju najszczęśliwszych ludzi, niezwykłej natury i najlepszej edukacji na świecie!


https://www.orangesmile.com/travelguide/finland/country-maps-sights.htmFinlandia jest mniej zaludnionym krajem, niż Polska, a miasta są niewielkie i oddalone od siebie. Ekologia, środowisko, bezpieczeństwo i szacunek drugiego człowieka to tu jedne z najważniejszych cech charakterystycznych tego miejsca Na terytorium Finlandii istnieje dokładnie 187 888 jezior i 179 584 wysp, znajdziemy tam także więcej saun, niż samochodów (!).
Dlaczego więc warto wybrać Finlandię na studia? Oto powody!Kampus LUT University1. Najlepszy system edukacji na świecie. Uczelnie pedagogiczne w Finlandii są bardzo oblegane a praca nauczyciela to w Finlandii wielki prestiż.

2. Darmowa edukacja. Studia licencjackie i magisterskie w Finlandii dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej są bezpłatne. Fiński system edukacji jest znany na całym świecie z wysokiej jakości nauczania, nowoczesności i stosowania wiedzy teoretycznej w praktyce.

3. Indywidualne podejście i wolność - wykładowcy zwracają się do Ciebie po imieniu oraz jako student masz dużą swobodę w wyborze czego i kiedy chcesz się uczyć. Nawet jeśli jesteś na tym samym kierunku, co Twoi koledzy to wasze plany zajęć mogą się znacznie między sobą różnić.
Unsplash.com

4. Wysoki standard życia. Finlandia zapewnia wysoki standard życia studentom i wszystkim swoim obywatelom. Nie tylko fińskie systemy edukacji i opieki zdrowotnej są na najwyższym poziomie, ale koszty utrzymania większości studentów są stosunkowo niskie, zwłaszcza że w całym kraju istnieje wiele zniżek na jedzenie i transport dla studentów.

Równowaga między życiem zawodowym, a prywatnym jest również ważną częścią fińskiego społeczeństwa. Praca, nauka i wakacje są traktowane priorytetowo, więc pracownicy i studenci mogą cieszyć się owocami swojej pracy, odpocząć i zrelaksować się z rodziną i przyjaciółmi poza godzinami pracy. Najlepiej w saunie :)

5. Wszyscy porozumiewają się biegle po angielsku.

Dobrze wykształcona ludność Finlandii biegle włada również językiem angielskim. W rankingu Education First English Proficiency Index, zajmuje trzecie miejsce, a fińskie uniwersytety oferują około 450 programów w języku angielskim. Podczas gdy studenci zagraniczni są zachęcani do nauki języka fińskiego podczas studiów, nie jest to wymagane.
Unsplash.com
6. Miejsca do odwiedzenia nie z tej ziemi. Finlandia szczyci się licznymi zabytkami, atrakcjami i cudami natury, które zachwycają o każdej porze roku.

Jeśli marzyłeś o doświadczeniu piękna fińskiej przyrody, możesz udać się nad jezioro Saimaa lub do Parku Narodowego Archipelago, a w zależności od pory roku możesz mieć szczęście, aby dostrzec zorzę polarną lub słońce o północy.

W Finlandii znajdują się również muzea na świeżym powietrzu, takie jak Seurasaari, Luostarinmäki i forteca Suomenlinna, dla miłośników historii, podczas gdy inni wolą odwiedzić Muzeum Muminków w Tampere, w którym znajdują się eksponaty poświęcone tym ukochanym postaciom literackim. Finlandia jest świetnie skomunikowana z sąsiadującymi krajami, takimi, jak Estonia, Rosja, Szwecja

Możesz nawet wybrać się na husky safari lub poczuć świąteczny nastrój, spotykając Świętego Mikołaja w Rovaniemi!


https://www.dreamstime.com/finland-map-hand-drawn-vector-illustration-flag-finland-map-flat-hand-drawn-vector-illustration-flag-names-lettering-cartoon-image183130407


7. Liczne oferty pracy dla studentów z zagranicy

Większość fińskich uniwersytetów zapewnia usługi doradztwa kariery studentom zagranicznym. Są dostępni, aby pomóc Ci podczas poszukiwania pracy, niezależnie od tego, czy szukasz pracy dla studentów, czy też pełnoetatowej pracy po ukończeniu studiów.

W Finlandii nierzadko zdarza się, że poza studiami ma się pracę w niepełnym wymiarze godzin - według Statistics Finland 55 procent studentów uniwersytetów przyznało, że w trakcie studiów ma umowę o pracę.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w niepełnym wymiarze godzin podczas pobytu za granicą, możesz pracować do 25 godzin tygodniowo.8. Kameralna, jednak bardzo zróżnicowana społeczność międzynarodowa. Finlandia ma niewielką populację (prawie 5,5 miliona ludzi), ale kraj ten ma bardzo zróżnicowaną społeczność międzynarodową, a studenci zagraniczni zostają zawsze ciepło przyjęci. Uniwersytet HAMK gości w swoich progach studentów z ponad 65 różnych krajów, a w przypadku Uniwersytetu LUT liczba ta przekracza 85.
9. Bezpieczeństwo Finlandia jest jednym z najbezpieczniejszych krajów, znanym z wysokiego standardu życia. Ulice miast są bezpieczne. Wskaźniki przestępczości są zadziwiająco niskie. To kraj, który zajmuje bardzo wysokie miejsca w wielu międzynarodowych rankingach. Więcej statystyk możesz znaleźć tutaj.

Brzmi przekonująco? Jesteś już gotowy na przygodę w kraju wszechobecnej sauny?Obejrzyj film, aby zobaczyć, co czeka Cię w trakcie studiów na naszych uniwersytetach partnerskich!


https://www.youtube.com/watch?v=nIKzsFd7z9g&t=6s
https://www.facebook.com/SFSFPoland/


info@topstudy.eu


---------------


Bibliografia:


https://www.educations.com/articles-and-advice/7-reasons-to-study-abroad-in-finland-17154


https://www.masterstudies.com/article/Ten-Reasons-to-Study-in-Finland/


https://www.theguardian.com/world/2018/feb/12/safe-happy-and-free-does-finland-have-all-the-answers


https://www.stat.fi/tup/satavuotias-suomi/suomi-maailman-karjessa_en.html


Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic