Studia w Anglii w 2021 – co warto wiedzieć?


Anglia zawsze była popularnym kierunkiem dla studentów, zwłaszcza jeśli chodzi o bogaty wybór kierunków i uznaną jakość edukacji. O czym należy pamiętać, starając się o przyjęcie na brytyjski uniwersytet od wiosny 2021 roku?


Wielka Brytania opuszczając Unię Europejską 1 stycznia 2021 r. wprowadziła kilka ważnych zmian dla studentów, którzy zamierzają aplikować na brytyjskie uniwersytety.


Od 1 stycznia 2021 r. wszyscy studenci muszą ubiegać się o wizę studencką zgodnie z zasadami brytyjskiego systemu imigracyjnego.


Aby ubiegać się o wizę, należy przygotować:


-potwierdzenie, że jest się przyjętym na studia (może być to list potwierdzający z uczelni),

-wynik testu językowego spełniającego warunki przyjęcia na uczelnię,


-wystarczające fundusze na pokrycie kosztów studiów i kosztów utrzymania,


-potwierdzenie, że studiujesz i nie używasz wizy do innych celów.


Oprócz nauki wiza studencka umożliwia studentom podjęcie pracy w niepełnym wymiarze godzin oprócz studiów, czyli 20 godzin tygodniowo.


Czesne i kredyty studenckie


Roczna opłata za naukę na brytyjskich uniwersytetach waha się w przedziale pomiędzy 9250£ a 15 000£. Wiele uniwersytetów oferuje studentom zniżkę na czesne, istnieje też możliwość ubiegania się o różne stypendia. Student nadal jednak musi sam opłacić część czesnego, gdyż udzielone zniżki czy stypendia nie pokrywają całej kwoty.


Od 2021 r. Studenci z Unii Europejskiej nie mogą korzystać z pożyczki oferowanej przez Student Finance Service*, nie jak w poprzednich latach, gdzie studenci opłacali czesne dzięki kredytowi studenckiemu. Nie dotyczy to osób studiujących już na brytyjskich uniwersytetach, w tym przypadku mogą oni ukończyć studia bez zmian.

Pamiętaj! Podejmując studia w Anglii zyskujesz:

  • Praktyczne zajęcia metodą projektową w trybie 2-3 dni zajęć akademickich w tygodniu (9-18h/tydzień),

  • Independent study: praktyczne zajęcia w międzynarodowych grupach – zdobywasz cenne umiejętności w perspektywie globalnej,

  • Przyjazne relacje z wykładowcami – jesteście na „ty” i wszyscy troszczą się o udany start Twojej kariery,

  • Płatne staże: zdobywasz bezcenne doświadczenie pracując i zarabiając,

  • Po 3 latach jesteś osobą dwujęzyczną a Twoja edukacja w Anglii potwierdzona jest dyplomem, cenionym na całym świecie,

  • Studiujesz, pracujesz, masz niezależność finansową i rozwijasz się w międzynarodowym środowsku. Dodatkowym plusem są doskonałe połączenia lotnicze, a ceny lotów z Wielkiej Brytanii zaskakują rewelacyjnymi ofertami,

  • Czeka na Ciebie wielka przygoda, międzynarodowa kariera gdzie zechcesz i fajne życie :)


Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat studiowania w Anglii, zarejestruj się na konsultację, podczas której omówisz możliwości finansowania, proces aplikacyjny i aplikowania o stypendia na różnych uniwersytetach.


Zarezerwuj odpowiedni dla siebie termin pod linkiem https://calendly.com/info-22018/konsultacja?back=1&month=2021-04* Studenci, którzy przebywali w Wielkiej Brytanii w okresie od 01.06.2020 do 31.12.2020 mają możliwość ubiegania się o presettled status, który umożliwia im sfinansowanie studiów z kredytu studenckiego oferowanego przez Student Finance Service, jeśli rozpoczynasz studia we wrześniu / październiku 2021. Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu! https://www.facebook.com/SFSFPoland/ info@topstudy.eu ---------------

Bibliografia https://www.gov.uk/government/news/graduate-route-to-open-to-international-students-on-1-july-2021


https://www.gov.uk/student-visa


Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic